1
/
of
0
Sealey Brake Pipe Nut Short Male M10 x 1mm - Pack of 25 BN10100SM
Sealey Brake Pipe Nut Short Male M10 x 1mm - Pack of 25 BN10100SM
Regular price
£8.51 GBP
Regular price
£9.90 GBP
Sale price
£8.51 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Brake pipe fitting Imperial and Metric fittings.
• Brake pipe fitting.
• Pipe Size: 3/16".
• Thread Size: M10 x 1mm.
• Type: Short male.
• Flare Type: DIN.
• Pack Qty: 25.
Specifications
| Model No | BN10100SM |
| Brand: | Sealey |
| Flare Type: | DIN |
| Nett Weight: | 0.18kg |
| Pack Qty: | 25 |
| Pipe Size: | Ø3/16" |
| Thread Size: | M10 x 1mm |
| Type: | Short Male |
Share
You may also like
-
Sealey 3-Way Brake Tube Connector M10 x 1mm BC101003WAY
Regular price £9.37 GBPRegular priceUnit price / per£13.14 GBPSale price £9.37 GBPReduced -
Sealey Female to Female Brake Tube Connector M10 x 1mm - Pack of 10 BC10100F
Regular price £13.16 GBPRegular priceUnit price / per£16.14 GBPSale price £13.16 GBPReduced -
Sealey Brake Pipe Nut Short Female M10 x 1mm - Pack of 25 BN10100
Regular price £12.46 GBPRegular priceUnit price / per£12.54 GBPSale price £12.46 GBPReduced -
Sealey Brake Bleed Screw M10 x 25mm 1mm Pitch - Pack of 10 BS10125
Regular price £7.97 GBPRegular priceUnit price / per£11.34 GBPSale price £7.97 GBPReduced -
Sealey Air & Brake Line Sealant 50ml SCS572
Regular price £14.44 GBPRegular priceUnit price / per£16.14 GBPSale price £14.44 GBPReduced

