1
/
of
3
Sealey Battery Terminal Post with Washer & Nut Negative 24V - Pack of 5 BTN26
Sealey Battery Terminal Post with Washer & Nut Negative 24V - Pack of 5 BTN26
Regular price
£23.02 GBP
Regular price
£26.94 GBP
Sale price
£23.02 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
More stock due 1st July 2026
Couldn't load pickup availability
More stock due 1st July 2026
Die-cast brass terminal. RoHS Compliant.
• Die-cast brass terminal.
• RoHS Compliant.
• Thread: Metric.
• Stud Size: M10.
• Applications: Car, Commercial Vehicle, Plant Machinery.
Specifications
| Model No | BTN26 |
| Amps: | 420A |
| Application(s): | Post with Washer & Nut |
| Brand: | Sealey |
| Nett Weight: | 0.56kg |
| Pack Qty: | 5 |
| Stud Size: | M10 |
| Thread: | Metric |
| Type: | Negative |
| Voltage: | 24V |
Share

You may also like
-
Premier GripMAX® Screwdriver Set 7pc - Red AK4321
Regular price £21.76 GBPRegular priceUnit price / per£29.94 GBPSale price £21.76 GBPReduced -
Sealey Battery Terminal Post with Washer & Nut Positive 24V - Pack of 5 BTP25
Regular price £20.41 GBPRegular priceUnit price / per£27.54 GBPSale price £20.41 GBPReduced -
Premier Light Palm Tactouch Mechanic's Gloves (9) - Large MG798L
Regular price £20.88 GBPRegular priceUnit price / per£29.94 GBPSale price £20.88 GBPReduced -
Worksafe® Safety Spectacles - Clear Lens SSP66
Regular price £5.50 GBPRegular priceUnit price / per£8.94 GBPSale price £5.50 GBPReduced



