1
/
of
8
Sealey Woodworking Bench with 4 Drawers AP1640
Sealey Woodworking Bench with 4 Drawers AP1640
Regular price
£273.83 GBP
Regular price
£323.94 GBP
Sale price
£273.83 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
PROMOTION SALE!

Made from Rubberwood. Features tool well, shelf, four tool drawers, front vice, four metal bench stops and four wooden board jacks. Supplied with four wooden pegs and four anvil pegs.
• Made from Rubberwood.
• Features tool well, shelf, four tool drawers, front vice, four metal bench stops and four wooden board jacks.
• Supplied with four wooden pegs and four anvil pegs.
• Vice Dimensions: 280mm wide x 180mm opening.
• Bench Dimensions (W x D x H): 1520 x 620 x 820mm.
• Worktop Dimensions (W x D): 1520 x 500mm.
Specifications
| Model No | AP1640 |
| Brand: | Sealey |
| Nett Weight: | 43kg |
| Overall Size (W x D x H): | 1520 x 620 x 820mm |
| Worktop: | 1520 x 500mm |
| Tool Well: | 1110 x 410mm |
| Drawer(x4): | 460 x 390 x 80mm |
| Vice (x1): | 280mm wide x 180mm opening |
| Weight: | 43kg |
Documents
| Instructions | View/Download |
| Parts Diagrams | View/Download |
Share

You may also like
-
Sealey Stainless Steel Rule 40" (1000mm) AK9643
Regular price £21.77 GBPRegular priceUnit price / per£25.14 GBPSale price £21.77 GBPReduced -
Premier Professional Tape Measure 5m(16ft) SMT5P
Regular price £8.50 GBPRegular priceUnit price / per£11.94 GBPSale price £8.50 GBPReduced

