1
/
of
4
Sealey Workstation with 2 Drawers 1.2m AP12600
Sealey Workstation with 2 Drawers 1.2m AP12600
Regular price
£142.18 GBP
Regular price
£227.94 GBP
Sale price
£142.18 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
PROMOTION SALE!

Boltless designed frame makes the unit easy to assemble, with minimal tools being required. Pegboard rear panel with hooks for convenient tool storage. Two half drawers, with ball-bearing slides, full size shelf below MDF worktop and 230mm shelf above pegboard.
• Boltless designed frame makes the unit easy to assemble, with minimal tools being required.
• Pegboard rear panel with hooks for convenient tool storage.
• Two half drawers, with ball-bearing slides, full size shelf below MDF worktop and 230mm shelf above pegboard.
• Worktop: 1205 x 600mm.
• Capacity of Worktop and Bottom Shelf: 100kg.
• Size (W x D x H [Overall/Worktop]): 1215 x 610 x 1500/900mm.
Specifications
| Model No | AP12600 |
| Brand: | Sealey |
| Nett Weight: | 33.9kg |
| Size (W x D x H) Overall/Worktop: | 1215 x 610 x 1500/900mm |
| Worktop Size (W x D): | 1205 x 600mm |
| Maximum Capacity Per Level*: | 100kg |
| Note: | *Evenly distributed: |
Documents
| Instructions | View/Download |
| Parts Diagrams | View/Download |
Share

You may also like
-
Premier GripMAX® Screwdriver Set 7pc - Red AK4321
Regular price £21.76 GBPRegular priceUnit price / per£29.94 GBPSale price £21.76 GBPReduced -
Sealey Polypropylene Floor Tile 400 x 400mm, Black Treadplate - Pack of 9 FT3B
Regular price £55.84 GBPRegular priceUnit price / per£69.54 GBPSale price £55.84 GBPReduced -

Premier Industrial Pneumatic Workshop Stool with Adjustable Height Swivel Seat & Back Rest SCR01B
Regular price £162.19 GBPRegular priceUnit price / per£191.94 GBPSale price £162.19 GBPReduced -
Sealey First Aid Kit, Small - BS 8599-1 Compliant SFA01S
Regular price £25.45 GBPRegular priceUnit price / per£35.94 GBPSale price £25.45 GBPReduced -
Sealey Spanner Holder Capacity 8 TTS26
Regular price £14.74 GBPRegular priceUnit price / per£19.74 GBPSale price £14.74 GBPReduced



