1
/
of
2
Sealey Thin Wall Automotive Cable Single 1mm² 32/0.20mm 50m - Red AC3220RE
Sealey Thin Wall Automotive Cable Single 1mm² 32/0.20mm 50m - Red AC3220RE
Regular price
£36.24 GBP
Regular price
£41.94 GBP
Sale price
£36.24 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Thin wall single core cable supplied on a cardboard reel. RoHS compliant.
• Thin wall automotive cable.
• Single core conductor.
• Cross Section: 1mm².
• Current Rating: 16.5A.
• RoHS Compliant.
Specifications
| Model No | AC3220RE |
| Amps: | 16.5A |
| Brand: | Sealey |
| Cable Type: | Thin Wall |
| Colour: | Red |
| Conductor Specification: | 32/0.20mm |
| Core Type: | Single |
| Nett Weight: | 0.62kg |
| Section: | 1mm² |
| Size (OD): | n/a |
| Temperature Range: | n/a |
Share

You may also like
-
Sealey Crimp Terminal Assortment 200pc - Blue, Red & Yellow AB038MT
Regular price £28.12 GBPRegular priceUnit price / per£40.74 GBPSale price £28.12 GBPReduced -
Sealey Thin Wall Automotive Cable Single 1mm² 32/0.20mm 50m - Black AC3220BK
Regular price £30.66 GBPRegular priceUnit price / per£41.94 GBPSale price £30.66 GBPReduced -
Sealey Automatic Pistol Grip Wire Stripping Tool AK2269
Regular price £15.10 GBPRegular priceUnit price / per£19.14 GBPSale price £15.10 GBPReduced -
Siegen Ratchet Crimping Tool Insulated Terminals S0604
Regular price £28.38 GBPRegular priceUnit price / per£34.74 GBPSale price £28.38 GBPReduced -
Sealey Quick Flow Solder Wire 2% 0.7mm/22SWG 0.5kg Reel SOL22
Regular price £46.56 GBPRegular priceUnit price / per£76.74 GBPSale price £46.56 GBPReduced



