1
/
of
3
Sealey 30m Thin Wall Automotive Cable 4 x 0.75mm² 24/0.20mm - Black AC24204CTH
Sealey 30m Thin Wall Automotive Cable 4 x 0.75mm² 24/0.20mm - Black AC24204CTH
Regular price
£61.90 GBP
Regular price
£86.34 GBP
Sale price
£61.90 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Thin wall multi-core cable supplied on a cardboard reel. Black outer sheath. RoHS compliant.
• Thin wall automotive cable.
• Four core conductor.
• Core Colours: Brown, Green, Red, White.
• Cross Section: 4 x 0.75mm².
• Current Rating: 14A.
• RoHS Compliant.
Specifications
| Model No | AC24204CTH |
| Amps: | 14A |
| Brand: | Sealey |
| Cable Type: | Thin Wall |
| Colour: | Sheath; Black, Core; Brown, Green, Red, White |
| Conductor Specification: | 4 x 24/0.20mm |
| Core Type: | 4 Core |
| Length: | 30m |
| Nett Weight: | 1.77kg |
| Section: | 4 x 0.75mm² |
| Size (OD): | n/a |
| Temperature Range: | n/a |
Share

You may also like
-
Sealey Crimp Terminal Assortment 200pc - Blue, Red & Yellow AB038MT
Regular price £28.12 GBPRegular priceUnit price / per£40.74 GBPSale price £28.12 GBPReduced -
Sealey Automatic Pistol Grip Wire Stripping Tool AK2269
Regular price £15.10 GBPRegular priceUnit price / per£19.14 GBPSale price £15.10 GBPReduced -
Siegen Ratchet Crimping Tool Insulated Terminals S0604
Regular price £28.38 GBPRegular priceUnit price / per£34.74 GBPSale price £28.38 GBPReduced -
Sealey Quick Flow Solder Wire 2% 0.7mm/22SWG 0.5kg Reel SOL22
Regular price £46.56 GBPRegular priceUnit price / per£76.74 GBPSale price £46.56 GBPReduced


