1
/
of
6
Dellonda Single Motor Ultra-Quiet Adjustable-Height Electric Sit/Stand Desk - C…
Dellonda Single Motor Ultra-Quiet Adjustable-Height Electric Sit/Stand Desk - C…
Regular price
£197.98 GBP
Regular price
£197.98 GBP
Sale price
£197.98 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Currently out of stock, please contact us for ETA
Height-adjustable desk with a stylish rectangular white desktop ideal for your office or home needs. Single motor system ensures a fast and stable adjustment. Features ultra-quiet operation with a sound level less than 50dB. Monitor arms not included.
• STYLISH DESIGN - Height-adjustable desk with a stylish rectangular white desktop ideal for your office or home needs.
• SMOOTH ADJUSTMENT - Single motor system ensures a fast and stable adjustment.
• ULTRA-QUIET - Features ultra-quiet operation with a sound level less than 50dB.
• LARGE HEIGHT RANGE - Desk features a large height range of 71-121cm, so you can find the perfect position.
• DIMENSIONS (W x D) - Desktop: 140 x 70cm, Desktop Thickness: 1". Maximum Load Capacity: 70kg.
• ARMS SOLD SEPARATELY - Monitor arms available, Model No's DH24, DH25, DH26 and DH27.
Specifications
| Model No | DH70 |
| Brand: | Dellonda |
| Energy Rating: | N/A |
| Height Range: | 71 - 121cm |
| Maximum Load Capacity: | 70kg |
| Nett Weight: | 38.5kg |
| Noise Level: | 50dB |
| Product Depth (Front to Back): | 70cm |
| Product Height (Floor to Top): | 121cm |
| Product Width (Side to Side): | 140cm |
| Speed: | 25mm/s |
| Supply: | 230V |
Share

You may also like
-
Dellonda Flexible Cable Management System 1.3m DH23
Regular price £23.98 GBPRegular priceUnit price / per£23.98 GBPSale price £23.98 GBP
