1
/
of
12
Dellonda Chester Rattan Wicker Round Outdoor Dining Table with Tempered Glass Top DG66
Dellonda Chester Rattan Wicker Round Outdoor Dining Table with Tempered Glass Top DG66
Regular price
£299.08 GBP
Regular price
£299.98 GBP
Sale price
£299.08 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability

This modern rattan dining table with stainless steel leg supports will work in any outdoor space from large gardens to small patios and balconies. The premium quality material has been UV Treated, is fade resistant and can be used outside all year round. Can be used as a bistro table, side table, snack table or balcony table. Features an easy-to-clean tabletop that is suitable for consistent outdoor use.
• STYLISH DESIGN - This modern rattan dining table with stainless steel leg supports will work in any outdoor space from large gardens to small patios and balconies.
• WEATHER-RESISTANT - The premium quality material has been UV Treated, is fade resistant and can be used outside all year round.
• VERSATILE - Can be used as a bistro table, side table, snack table or balcony table.
• STRONG & DURABLE - Features an easy-to-clean tabletop that is suitable for consistent outdoor use.
• DIMENSIONS (Ø x H) – Ø110 x 74cm, Parasol Hole: Ø4.2cm.
• 3 Year Guarantee*.
Specifications
| Model No | DG66 |
| Brand: | Dellonda |
| Nett Weight: | 19kg |
| Product Depth (Front to Back): | 110cm |
| Product Height (Floor to Top): | 74cm |
| Product Width (Side to Side): | 110cm |
| Table Dimensions (Ø x H): | Ø110 x 74cm |
| Material: | Polyurethane Rattan |
Documents
| Instructions | View/Download |
Share

You may also like
-
Dellonda Gas Pizza Oven with Water-Resistant Cover/Carry Bag & 12" Pizza Peel DG257
Regular price £227.98 GBPRegular priceUnit price / per£227.98 GBPSale price £227.98 GBP -
Dellonda Fusion Garden/Patio Dining Chairs with Armrests 4pc - Light Grey DG50
Regular price £382.42 GBPRegular priceUnit price / per£389.98 GBPSale price £382.42 GBPReduced -
Dellonda Kyoto Aluminium Outdoor Corner Sofa & Coffee Table Set 3pc DG53
Regular price £398.98 GBPRegular priceUnit price / per£398.98 GBPSale price £398.98 GBP -
Dellonda Chester Rattan Wicker Outdoor Garden Dining Chairs 2pc DG64
Regular price £299.98 GBPRegular priceUnit price / per£299.98 GBPSale price £299.98 GBP



