1
/
of
11
Dellonda Fusion Aluminium Garden Dining Table with Tempered Glass & Parasol Hole - Light Grey DG51
Dellonda Fusion Aluminium Garden Dining Table with Tempered Glass & Parasol Hole - Light Grey DG51
Regular price
£213.89 GBP
Regular price
£215.98 GBP
Sale price
£213.89 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability

Manufactured using powder coated rust proof aluminium. Includes 5mm shatterproof tempered glass tabletop with a central parasol hole. Some simple assembly is required. Disclaimer: Colours may slightly vary due to lighting conditions.
• PERFECT OUTDOOR SEATING - These comfortable chairs are ideal for having dinner, reading and relaxing with your family and friends.
• STYLISH DESIGN - Stylish and contemporary finish, with a 5mm tempered glass top and parasol hole.
• WEATHER-RESISTANT - Manufactured using powder coated rust proof aluminium to keep your table safe in the rain.
• DIMENSIONS (W x D x H) - Table 152.5 x 96 x 74cm.
• EASY TO ASSEMBLE - No complicated instructions.
• 3 YEAR GUARANTEE* - For your peace of mind.
Specifications
| Model No | DG51 |
| Brand: | Dellonda |
| Maximum Weight Capacity: | 75kg |
| Nett Weight: | 23.2kg |
| Product Depth (Front to Back): | 96cm |
| Product Height (Floor to Top): | 74cm |
| Product Width (Side to Side): | 152.5cm |
| Product Dimensions (W x D x H): | 152.5 x 96 x 74cm |
| Weight Capacity: | 75kg |
Share

You may also like
-
Sealey Microfibre Cloth CC68
Regular price £3.78 GBPRegular priceUnit price / per£3.78 GBPSale price £3.78 GBP -
Dellonda Gas Pizza Oven with Water-Resistant Cover/Carry Bag & 12" Pizza Peel DG257
Regular price £227.98 GBPRegular priceUnit price / per£227.98 GBPSale price £227.98 GBP -
Dellonda Fusion Garden/Patio Dining Chairs with Armrests 4pc - Light Grey DG50
Regular price £382.42 GBPRegular priceUnit price / per£389.98 GBPSale price £382.42 GBPReduced -
Dellonda Kyoto Aluminium Outdoor Corner Sofa & Coffee Table Set 3pc DG53
Regular price £398.98 GBPRegular priceUnit price / per£398.98 GBPSale price £398.98 GBP



