1
/
of
3
Dellonda 2x2m Pop-Up Gazebo Canopy with Water-Resistant Carry Bag Stakes Weigh…
Dellonda 2x2m Pop-Up Gazebo Canopy with Water-Resistant Carry Bag Stakes Weigh…
Regular price
£127.51 GBP
Regular price
£86.98 GBP
Sale price
£127.51 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Currently out of stock, please contact us for ETA

Premium height-adjustable pop-up gazebo, designed for quick and effortless setup. Durable PVC-coated, water-resistant canopy provides reliable shelter, even in wet weather. Suitable for use on a variety of surfaces including grass, decking, and patios. Reinforced roof support struts remove the need for additional wind bars. Supplied with four guide ropes, four pegs/stakes, four weight bags (suitable for sand), and a convenient carry bag for easy transport and storage. Canopy only model, no side walls included or available with this gazebo.
• HEIGHT-ADJUSTABLE POP-UP DESIGN – Quick and easy to set up, making it ideal for events, markets, and garden use.
• WATER-RESISTANT PVC-COATED CANOPY – Provides reliable protection from rain and light weather conditions.
• STRONG STEEL FRAME – Offers stability and durability for regular outdoor use.
• MULTI-SURFACE USE – Suitable for grass, patios, decking, and other outdoor areas.
• CARRY BAG INCLUDED – Includes guide ropes, pegs/stakes, weight bags, and a carry bag for easy transport and secure setup.
• CANOPY-ONLY MODEL – No side walls included or available, ideal for open shelter use.
• COMPACT 2 x 2M SIZE – Perfect for smaller spaces while still providing effective coverage.
Specifications
| Model No | DG303 |
| Brand: | Dellonda |
| Nett Weight: | 14.5kg |
| Product Depth (Front to Back): | 200cm |
| Product Height (Floor to Top): | 285cm |
| Product Width (Side to Side): | 200cm |
| Size: | 2x2m (6.5 x 6.5ft) |
| Gazebo Legs | Steel Tube 3 x 2.5cm |
| Gazebo Metal Struts/Cross Bars Thickness: | 0.7mm |
| Canopy: | 260g/m² PVC Coating Oxford Fabric |
Documents
| Instructions | View/Download |
Share

You may also like
-
Dellonda Premium 2x2m Pop-Up Gazebo Heavy Duty PVC Coated Water-Resistant Fabri…
Regular price £104.98 GBPRegular priceUnit price / per£104.98 GBPSale price £104.98 GBP -
Dellonda Premium 2x2m Pop-Up Gazebo Heavy Duty PVC Coated Water-Resistant Fabri…
Regular price £104.98 GBPRegular priceUnit price / per£104.98 GBPSale price £104.98 GBP -
Dellonda Premium 2 x 2m Pop-Up Gazebo Heavy Duty PVC Coated Water-Resistant Fa…
Regular price £104.98 GBPRegular priceUnit price / per£104.98 GBPSale price £104.98 GBP -
Dellonda Premium 2x2m Pop-Up Gazebo Side Walls PVC Coated Water-Resistant Fabr…
Regular price £155.98 GBPRegular priceUnit price / per£155.98 GBPSale price £155.98 GBP -
Dellonda Premium 2x2m Pop-Up Gazebo Side Walls PVC Coated Water-Resistant Fabr…
Regular price £155.98 GBPRegular priceUnit price / per£155.98 GBPSale price £155.98 GBP -
Premier Rubber Mallet with Fibreglass Shaft 2lb RMB200
Regular price £7.93 GBPRegular priceUnit price / per£20.34 GBPSale price £7.93 GBPReduced




