1
/
of
14
Dellonda 3 Burner Stainless Steel Portable Gas Plancha/Grill 8.5kW DG276
Dellonda 3 Burner Stainless Steel Portable Gas Plancha/Grill 8.5kW DG276
Regular price
£224.98 GBP
Regular price
£224.98 GBP
Sale price
£224.98 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability

Plancha bbq grill with three stainless steel burners. Use in the garden, travel or camping trips. Plancha cooking uses low-fat, high-heating cooking with no flare-ups and is ideal for all kinds of food such as eggs, pancakes, sausages, salmon, steak, vegetables and so much more. Piezo ignition ensures a safe and easy start-up every time, just press the button, no matches needed. Supplied with regulator and hose assembly for use with propane patio gas bottles.
• PORTABLE GAS COOKING - Plancha bbq grill with three stainless steel burners gives even heat distribution. Use in the garden, travel or camping trips.
• COOK DELICIOUS FOOD - Plancha cooking uses low-fat, high-heating cooking with no flare-ups. Ideal for all kinds of food such as eggs, pancakes, sausages, salmon, steak, vegetables and so much more.
• SIMPLE TO USE - Piezo ignition ensures a safe and easy start-up every time, just press the button, no matches needed.
• EASY TO CLEAN - Just wipe down the large enamel non stick surface after use and the drip tray removes any excess liquids.
• COMPACT SIZE - (W x D x H): 79.5 x 47.5 x 21.5cm (Includes gas connection hose). Plancha Cooking Area (W x D): 40 x 34cm. Grill Cooking Area (W x D): 30 x 28cm.
• SUPPLIED WITH - Regulator and hose assembly for use with propane patio gas bottles.
Specifications
| Model No | DG276 |
| Brand: | Dellonda |
| Nett Weight: | 15kg |
| Power: | 8.5kW Plancha 2.5kW per burnerGrill 3.5kW |
| Product Depth (Front to Back): | 47.5cm |
| Product Height (Floor to Top): | 21.5cm |
| Product Width (Side to Side): | 79.5cm |
Documents
| Instructions | View/Download |
Share

You may also like
-
Dellonda Plancha Trolley with Utensil Holder - Stainless Steel Top DG263
Regular price £119.98 GBPRegular priceUnit price / per£119.98 GBPSale price £119.98 GBP -
Dellonda Plancha Trolley with Utensil Holder - Black DG45
Regular price £92.98 GBPRegular priceUnit price / per£92.98 GBPSale price £92.98 GBP -
Dellonda Heavy-Duty PVC Water-Resistant Plancha Cover for DG23 & DG276 DG48
Regular price £29.98 GBPRegular priceUnit price / per£29.98 GBPSale price £29.98 GBP


