1
/
of
12
Dellonda Deluxe Fire Pit Fireplace Outdoor Patio Heater, Cooking Grill & Poker 61cm DG117
Dellonda Deluxe Fire Pit Fireplace Outdoor Patio Heater, Cooking Grill & Poker 61cm DG117
Regular price
£97.16 GBP
Regular price
£98.98 GBP
Sale price
£97.16 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability

Features galvanized grill giving the option of an alfresco dining experience. Includes mesh safety screen to prevent embers and sparks flying. Suitable for use with untreated wood and logs. Supplied with fire poker.
• CONTEMPORARY STYLE - Circular fire pit, perfect for relaxing outdoors with family and friends.
• AL FRESCO DINING OPTION - Features galvanized grill giving the option of an al fresco dining experience.
• SUITABLE FOR - Use with untreated wood and logs.
• DIMENSIONS - (Ø x H): Ø61 x 65cm, Bowl Depth: 20cm.
• SUPPLIED WITH - Fire poker and mesh safety screen to prevent embers and sparks flying.
• COVER AVAILABLE - Model No. DG123.
Specifications
| Model No | DG117 |
| Brand: | Dellonda |
| Nett Weight: | 7.40kg |
| Product Depth (Front to Back): | 61cm |
| Product Height (Floor to Top): | 65cm |
| Product Width (Side to Side): | 61cm |
| Bowl Depth: | 20cm |
| Assembled Dimensions (Ø x H): | 61 x 65cm |
Share

You may also like
-
Dellonda Fire Pit, Fireplace, Outdoor Patio Heater PVC Cover, Water-Resistant, Heavy Duty DG123
Regular price £17.98 GBPRegular priceUnit price / per£17.98 GBPSale price £17.98 GBP -
Dellonda Gas Pizza Oven with Water-Resistant Cover/Carry Bag & 12" Pizza Peel DG257
Regular price £227.98 GBPRegular priceUnit price / per£227.98 GBPSale price £227.98 GBP -
Dellonda Fusion Garden/Patio Dining Chairs with Armrests 4pc - Light Grey DG50
Regular price £382.42 GBPRegular priceUnit price / per£389.98 GBPSale price £382.42 GBPReduced -
Dellonda Kyoto Aluminium Outdoor Corner Sofa & Coffee Table Set 3pc DG53
Regular price £398.98 GBPRegular priceUnit price / per£398.98 GBPSale price £398.98 GBP



