1
/
of
8
American Pro American PRO® Topchest, Mid-Box Tool Chest & Rollcab Stack 14 Drawer - Red AP22STACK
American Pro American PRO® Topchest, Mid-Box Tool Chest & Rollcab Stack 14 Drawer - Red AP22STACK
Regular price
£631.60 GBP
Regular price
£875.94 GBP
Sale price
£631.60 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
PROMOTION SALE!

Features smooth ball-bearing slides and cylinder locks with locking bar to secure the drawers in place for additional security. Side handle and four castors (two fixed and two locking) to aid mobility around the workshop. This item is heavy. Extra assistance must be provided at the delivery point to help its safe delivery.
• Features smooth ball-bearing slides and cylinder locks with locking bar to secure the drawers in place for additional security.
• Side handle and four castors (two fixed and two locking) to aid mobility around the workshop.
• This item is heavy. Extra assistance must be provided at the delivery point to help its safe delivery.
• Overall Size (W x D x H) – With handle; 768 x 460 x 1635mm, without handle; 680 x 460 x 1635mm.
Package includes:
• AP225 - Topchest 5 Drawer with Ball-Bearing Slides - Red
• AP223 - Mid-Box 3 Drawer with Ball-Bearing Slides - Red
• AP226 - Rollcab 6 Drawer with Ball-Bearing Slides - Red
• 2 Year guarantee*.
Specifications
| Model No | AP22STACK |
| Brand: | American Pro |
| Toolchest Overall Size (W x D x H): | with handle; 768 x 458 x 1635mm, without handle; 680 x 458 x 1635mm |
| AP225 Topchest | |
| Size (W x D x H): | 660 x 305 x 430mm |
| Features: | 4 Small Drawers, 1 Medium Drawer |
| AP223 Mid-Box | |
| Size (W x D x H): | 670 x 315 x 255mm |
| Features: | 2 Small Drawers, 1 Medium Drawer |
| AP226 Rollcab | |
| Size (W x D x H): | with handle; 768 x 458 x 948mm, without handle; 680 x 458 x 948mm |
| Features: | 1 Small Drawer, 4 Medium Drawers, 1 Large Drawer |
Share

You may also like
-
Sealey Magnetic Cup/Can Holder - Red APCH
Regular price £8.94 GBPRegular priceUnit price / per£11.94 GBPSale price £8.94 GBPReduced -
Sealey Magnetic Cable Tie Holder - Red APCTH
Regular price £33.18 GBPRegular priceUnit price / per£34.74 GBPSale price £33.18 GBPReduced -
Sealey Magnetic Glove Dispenser APGD
Regular price £27.13 GBPRegular priceUnit price / per£29.94 GBPSale price £27.13 GBPReduced -
Sealey Easy Peel Shadow Foam® 1200 x 550 x 30mm - Red/Black SF30R
Regular price £32.35 GBPRegular priceUnit price / per£31.14 GBPSale price £32.35 GBP -
Sealey Easy Peel Shadow Foam® 1200 x 550 x 50mm - Red/Black SF50R
Regular price £38.81 GBPRegular priceUnit price / per£38.34 GBPSale price £38.81 GBP




