1
/
of
10
American Pro American PRO Topchest Mid-Box Tool Chest Rollcab Stack 9 Drawer -…
American Pro American PRO Topchest Mid-Box Tool Chest Rollcab Stack 9 Drawer -…
Regular price
£255.79 GBP
Regular price
£347.94 GBP
Sale price
£255.79 GBP
Unit price
/
per
Taxes included (if in UK).
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
PROMOTION SALE!

The economical way to buy American PRO® Ball-Bearing quality tool chests. This mid-size combo has smooth 25mm ball-bearing slides and all the features of the professional chests except that the rollcab and mid-box are not lockable and the castors are Ø75mm. These boxes are not interchangeable with the rest of the American PRO® Ball-Bearing Range.
• The economical way to buy American PRO® Ball-Bearing quality tool chests.
• This mid-size combo has smooth 25mm ball-bearing slides and all the features of the professional chests except that the rollcab and mid-box are not lockable and the castors are Ø75mm.
• These boxes are not interchangeable with the rest of the American PRO® Ball-Bearing Range.
• Overall Size (W x D x H): 615 x 295 x 1290mm.
Package includes:
• AP2200BBCP - Topchest & Rollcab Combination 6 Drawer with Ball-Bearing Slides - Purple/Grey
• AP22309BBCP - Mid-Box 3 Drawer with Ball-Bearing Slides - Purple/Grey
• 2 Year guarantee*.
Specifications
| Model No | AP2200BBCPSTACK |
| Brand: | American Pro |
| Overall Size (W x D x H): | 615 x 295 x 1290mm |
| Topchest | |
| Size (W x D x H): | 600 x 260 x 340mm |
| Features: | 3 Small Drawers, 1 Medium Drawer |
| Rollcab | |
| Size (W x D x H): | 615 x 295 x 700mm |
| Features: | 2 Medium Drawers, 1 Cupboard |
| Mid-Box | |
| Size (W x D x H): | 605 x 260 x 250mm |
| Features: | 2 Small Drawers, 1 Medium Drawer |
Share

You may also like
-
Sealey Magnetic Cup/Can Holder - Red APCH
Regular price £8.94 GBPRegular priceUnit price / per£11.94 GBPSale price £8.94 GBPReduced -
Sealey Magnetic Impact Wrench Holder APMH
Regular price £25.22 GBPRegular priceUnit price / per£35.94 GBPSale price £25.22 GBPReduced -
Sealey Magnetic Tool Storage Tray APTT310
Regular price £19.04 GBPRegular priceUnit price / per£23.94 GBPSale price £19.04 GBPReduced -
Siegen Magnetic Bowl & Tool Holder Set 5pc S0773
Regular price £31.91 GBPRegular priceUnit price / per£38.34 GBPSale price £31.91 GBPReduced



